Nirvana Hotels | Dolce Vita Nature

Dolce Vita Doğası

Nirvana Dolce Vita mitolojide Olimpos Dağı olarak geçen Tahtalı Dağı’nın sahile bakan yamacında yer alır. 2 bin 300 metre yüksekliği ile bu dağ yeryüzünde ki denize en yakın üçüncü yüksek dağdır.

Nirvana Dolce Vita, Avrupa’nın en önemli Milli Parklarından birisinin içinde yer alır. Burası bir çok endemik bitki türü ile birlikte Avrupa’da sadece Türkiye’de yaşayan Karakulak isimli bir kedi türüne ev sahipliği yapar. Otelin bulunduğu sahil bandını başka bir nadir canlı türü olan Akdeniz foku tercih eder.

Nirvana Dolce Vita, dünyadaki en önemli 10 uzun mesafe yürüyüş rotası arasında yer alan Likya Yolu’nda yer alır. Otelden çıktığınız anda Likya yolunda yürüyüp Büyük İskender’in geçtiği yollarda yürüyebilirsiniz. Tesis Olympos ve Phaselis Antik Kentleri arasında yer alır. Ayrıca Hemen yakınında olimpiyat meşalesinin ateşinin ilk alındığı yer olarak bilinen Yanartaş ( Chimera) bulunur.

Tesisin hemen karşısında bulunan Üç Adalar ise, muhteşem su altı yaşamı ile dalış tutkunları için eşsiz bir deneyim imkanı sunar.